The IHRA Resource Library
This page collects all of our resources in one place. Use the filter options to help you find the resource you’re looking for.
This page collects all of our resources in one place. Use the filter options to help you find the resource you’re looking for.
Learn about the risks facing Holocaust-related sites and what you can do to mitigate them.
Deklaracija Stockholmskega mednarodnega foruma o holokavstu je temeljni dokument Mednarodne zveze za spomin na holokavst in trajna potrditev zavezanosti vsake članice zveze IHRA skupnim načelom.
Mednarodna zveza za spomin na holokavst je pravno nezavezujočo delovno definicijo zanikanja in izkrivljanja dejstev o holokavstu sprejela leta 2013.
Ob 75. obletnici osvoboditve nacističnih koncentracijskih taborišč ter drugih prizorišč pregona in morišč visoki vladni predstavniki držav članic Mednarodne zveze za spomin na holokavst (IHRA) izrekamo svoj poklon žrtvam in preživelim holokavsta (šoe), ki se je zgrnil nad judovsko ljudstvo.
Naloga muzejev spomina je ščititi dostojanstvo žrtev vseh vrst zlorab in onkraj tradicionalnega poučevanja zgodovine zagotoviti, da tolmačenje političnih dogodkov spodbuja kritično, neodvisno razmišljanje o preteklosti.
Predlog delovne definicije anticiganizma je pripravil Komite za genocid nad Romi v posvetovanju s predstavniki civilne družbe.
Priporočila za poučevanje in učenje o holokavstu, ki jih je zveza IHRA pripravila ob pomoči strokovnega znanja delegatov iz več kot 30 držav članic, za oblikovalce politike, praktike in pedagoge predstavljajo izhodišča, ki jim bodo pomagala.
Mednarodna zveza za spomin na holokavst (IHRA) povezuje vlade in strokovnjake, da bi po svetu krepili, širili in spodbujali ozaveščanje o holokavstu, ohranjanje spomina nanj in njegovo raziskovanje ter zagotovili izpolnjevanje zavez iz Stockholmske deklaracije iz leta 2000.
By signing up to the IHRA newsletter, you agree to our Privacy Policy